O nás

Jsme hrdými pokračovateli rodinné tradice hospodaření na statku Otín č. p. 12. Naši předkové zde vybudovali velkou zemědělskou usedlost, o kterou se s láskou staráme a dále ji zvelebujeme. A jelikož se zemědělstvím nezabýváme, rozhodli jsme se zde hospodařit s něčím jiným. A to s příjemným prostředím, které jsme pro vás vytvořili a stále tvoříme.

A až se večer zaboříte do pravých peřin, budete poslouchat kuňkání žab z blízkých rybníků a budete přemýšlet o zítřejším výletu, pak doufáme, že budete spokojeni se svým rozhodnutím zahnízdit právě u nás Na Bidýlku.


 Proč chalupa

 Na Bidýlku

V koruně stoleté lípy, která dotváří jedinečné prostředí chalupy, vesele posedává spousta sýkorek, vrabců, stehlíků, zvonků, kosů, brhlíků, drozdů, čermáčků i strakapoudů. Celý strom je tak jedním velkým ptačím bidýlkem. A proto nám dovolte, aby se i naše chalupa stala na krátký čas bidýlkem pro vás a vaše nejbližší. 

Trochu historie 

Fotografie statku pořízená přibližně kolem roku 1920. Od té doby prošla jeho obytná část rekonstrukcí, jejímž cílem bylo zvětšit původní malé pokoje a zajistit návaznost využívání jednotlivých místností. Zbylé hospodářské budovy si zachovaly svůj původní charakter a mohou tak na vás dýchnout atmosféru dávných časů, kdy se z maštalí ozývalo bučení krav a řehtání koní. 


Ať se Vám na našem bidle dobře bydlí.


Kam směřujeme

Do budoucna máme smělé plány na rozšíření ubytovacích kapacit a využití přilehlých, dosud nevyužívaných, součástí statku. Čeká nás toho ještě spousta, tak nám držte palce: 

  • rekonstrukce podkrovní části chalupy
  • úprava stodoly pro pořádání svateb a rodinných oslav
  • vytvoření společenské místnosti v původní maštali
  • vybudování dětského hřiště v přírodním stylu
  • vytvoření přírodní zahrady v okolí chalupy


CHALUPA NA BIDÝLKU, Otín 12, 377 01 Jindřichův Hradec, © 2018
Vytvořeno službou Webnode
Vytvořte si webové stránky zdarma!