O nás

Jsme hrdými pokračovateli rodinné tradice hospodaření na statku Otín č. p. 12. Naši předkové zde vybudovali velkou zemědělskou usedlost, kterou bychom rádi udržovali a dále zvelebovali. A jelikož se zemědělstvím nezabýváme, rozhodli jsme se zde hospodařit s něčím jiným. A to s příjemným prostředím, které jsme pro vás vytvořili a stále tvoříme.

A až se večer zaboříte do pravých peřin, budete poslouchat kuňkání žab z blízkých rybníků a budete přemýšlet o zítřejším výletu, pak doufáme, že budete spokojeni se svým rozhodnutím zahnízdit právě u nás Na Bidýlku.

Trochu historie 

Fotografie statku pořízené přibližně kolem roku 1920. Od té doby prošla jeho obytná část rekonstrukcí, jejímž cílem bylo zvětšit původní malé pokoje a zajistit návaznost využívání jednotlivých místností. Zbylé hospodářské budovy si zachovaly svůj původní charakter a mohou tak na vás dýchnout atmosféru dávných časů, kdy se z maštalí ozývalo bučení krav a řehtání koní. 

Proč chalupa Na Bidýlku

V koruně stoleté lípy, která dotváří jedinečné prostředí chalupy, žije spousta sýkorek, kosů, vrabců, brhlíků, drozdů, čermáčků i strakapoudů. Celý strom je tak jedním velkým ptačím bidýlkem. A proto nám dovolte, aby se i naše chalupa stala na krátký čas bidýlkem pro vás a vaše nejbližší. 

Projekt kinderBUDKY

Když nějaký čas žijete v těsnějším kontaktu s přírodou, nedá vám to a začnete ji pozorovat, vnímat ji a začne vás bavit. Nás začali bavit naši ptačí spolubydlící, tak jsme jim začali stavět krmítka a budky. A protože rádi děláme radost nejen našim ptačím přátelům, ale i lidem kteří se o ně starají, vyrábíme kinderBUDKY - tedy ptačí budky s překvapením. Jedná se o trochu netradiční budku s dárkem uvnitř, kterým nejprve uděláte radost svým dětem, rodině či přátelům a následně ptáčkům zavěšením budky na zahradě.  


Ať se Vám na našem bidle dobře bydlí.


Kam směřujeme

Ubytování nabízíme od roku 2018 a do budoucna máme smělé plány na rozšíření ubytovacích kapacit a využití přilehlých, dosud nevyužívaných, součástí statku. Čeká nás toho ještě spousta, tak nám držte palce: 

  • rekonstrukce podkrovní části chalupy
  • úprava stodoly pro pořádání svateb a rodinných oslav
  • vytvoření společenské místnosti v původní maštali
  • vybudování dětského hřiště v přírodním stylu
  • vytvoření přírodní zahrady v okolí chalupy


CHALUPA NA BIDÝLKU, Otín 12, 377 01 Jindřichův Hradec, © 2018
Vytvořeno službou Webnode
Vytvořte si webové stránky zdarma!