Koupání

Pojďte se s námi za parných dnů ponořit do chladných vod jihočeských pískoven a koupališť.

Venkovní aquapark Jindřichův Hradec

Plavecký bazén a venkovní aquapark se nachází na okraji Jindřichova Hradce na sídlišti Vajgar. Kromě vodních atrakcí je odtud nádherný výhled na třpytící se hladinu rybníku Vajgar, přes který dohlédnete až na siluetu historického jádra města ozdobeného věží kostela Nanebevzetí Panny Marie a zámkem Jindřichův Hradec. 

Jindřišská pískárna

Na polní cestě mezi Otínem a vesničkou Jindřiš nemůžete minout bývalou zatopenou pískovnu, které nikdo neřekne jinak než Jindřišská pískárna. S čistou vodou a spoustou míst na rozložení deky se stala oblíbeným cílem nejen jindřichohradečáků, ale i návštěvníků z dalekého okolí. Od naší chalupy je pískovna vzdálená 1 km a lehkou chůzí se k ní dostanete do 20 minut. A pokud si osedláte své kolo, tak tam budete coby dup. Přejeme hezké koupání. 

Pískovna Cep u Majdaleny

Pokud se vydáte na výlet do Třeboně, určitě nevynechejte koupání v pískovně Cep. Pískovna se nachází na trase Třeboň - Suchdol nad Lužnicí a vyznačuje se průzračně čistou vodou. Kolem celé pískovny je velké množství prosluněných pláží a plážiček, takže každý si najde tu svoji. Auto je nutné nechat na parkovištích kolem hlavní silnice nebo přímo v Suchdole nad Lužnicí. Pískovna je součástí CHKO Třeboňsko, tvoří Ptačí oblast a Evropsky významnou lokalitu.

Rybník Zvůle

Příjemné koupaliště mezi lesy, s písčitým dnem a chladnou, čistou vodou, to je rybník Zvůle. Sestup do vody je velmi pozvolný, takže koupání je ideální pro rodiny s malými dětmi. Na rybník navazuje několik kempů, takže až vám při koupání řádně vyhládne, můžete se odměnit teplým obědem za příznivé ceny. Kemp a rybník Zvůle se nachází na trase Jindřichův Hradec - Dačice pár kilometrů za Kunžakem. 

Chatový kemp Osika

Nachází se 3 km od Nové Bystřice a zajímavostí je, že jím prochází trať jindřichohradecké úzkokolejky, a to přímo kolem koupaliště na okraji kempu. Takže není ničím výjimečným, že ležíte na dece u rybníka a za hlavou vám z ničeho nic zakouká parní nebo motorová lokomotiva, která tudy zrovna projíždí svým pomalým, ospalým tempem. Zejména pro děti je to velká atrakce a cestující ve vlaku jsou mnohdy odměněni veselým máváním a hulákáním dětí z přilehlé pláže. 

CHALUPA NA BIDÝLKU, Otín 12, 377 01 Jindřichův Hradec, © 2018
Vytvořeno službou Webnode
Vytvořte si webové stránky zdarma!