Gastrovýlety

Honí vás mlsná? Zažeňte hlad a uhaste žízeň třeba v těchto gurmánských oázách.  

Restaurace Udírna

Jak již název napovídá, z této restaurace se vrátíte řádně vyuzeni. Restaurace se nachází v Jindřichově Hradci v Kostelní ulici a nabízí speciality z hovězího a vepřového masa, zvěřiny a ryb připravené na otevřeném ohni přímo před zraky hostů. Restaurace se profiluje jako zážitková kuchyně, která sází na jednoduché menu, vždy ale založené na prvotřídních surovinách a čerstvých bylinkách. 

Restaurace Černej pták

Nachází se v Jindřichově Hradci ve Štítného ulici. Restaurace je vklíněná do úzké uličky vzniklé mezi sousedními domy a přístupový chodníček vás vždy přivítá vkusnými sezónními přírodními dekoracemi. První pohled z ulice  může navodit dojem, že restaurace je stísněná, ale jakmile vstoupíte, otevře se vám velkorysý vnitřní prostor. V zadní části se nachází i malý dvorek s venkovním posezením. Mezi má nejoblíbenější jídla patří noky s parmskou šunkou, na kterých si vždy pochutnám.

Bistrot de Papa

Manželé Eva a Rémi Decroixovi otevřeli u nich doma v bývalém obýváku vyhlášené francouzské bistro, do kterého přijíždějí lidé z Prahy, Brna a širokého okolí. Bistro se rozrostlo v malou restauraci a nachází se v malé vsi Horní Dubenky, která je vzdálená 7 km od města Počátky (trasa Jindřichův Hradec - Jihlava). V menu nechybí šneci ani cibulačka, naopak guláš zde nikdy nenajdete. Doporučujeme předem provést rezervaci, protože zejména o víkendu mají plno.

Bistro a kavárna Střapatá Bohunka

Najdete ji v Jindřichově Hradci na dolním náměstí v jednom z nejstarších a nejkrásnějších domů zvaném Langrův dům. Vstup do kavárny je zasazen do malebného podloubí a interiér na vás dýchne atmosférou časů našich babiček. Můžete zde posnídat, poobědvat nebo jen tak posedět u výborné kávy a domácích sladkých i slaných dobrot vyráběných přímo v bistru. V létě vás navíc přivítá venkovní předzahrádka, odkud se můžete při pití kávy kochat krásou celého renesančního náměstí. Paní majitelka je vždy usměvavá a když ji poznáte, pochopíte, proč se bistro jmenuje právě Střapatá Bohunka.

Bistro a kavárna Restro

Bistro je položeno trochu stranou od historického jádra Jindřichova Hradce v Nádražní ulici, to mu ale neubírá na jeho kouzlu. První, co vás zaujme je interiér kavárny. Připadáte si, jako byste právě vstoupili do vkusně zařízeného a příjemně barevně doladěného obývacího pokoje. Můžete se tu naobědvat nebo si pochutnat na domácí limonádě, výborné kávě a domácích dezertech. Třešničkou na dortu je vždy ochotná a usměvavá obsluha.   

CHALUPA NA BIDÝLKU, Otín 12, 377 01 Jindřichův Hradec, © 2018
Vytvořeno službou Webnode
Vytvořte si webové stránky zdarma!